Centrum Współpracy Młodzieży  – ma przyjemność przedstawić ofertę miesięcznego, grupowego wolontariatu w Gdyni.

Na zaproszenie Fundacji Zmian Społecznych „Kreatywni”, 12 wolontariuszy z Polski, Rumunii, Ukrainy i Włoch zajmie się renowacją ogrodu społecznego prowadzonego przez fundację. Działania będą odbywać się między 2 lipca – 1 sierpnia 2019.

Projekt finansowany jest z Programu Europejskiego Korpusu Solidarność

Poszukujemy 3 osób z Polski.

Na zgłoszenia czekamy do 19 maja 2019.

Szczegółowy opis projektu oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo w załączniku. Bardzo proszę o udostępnienie informacji osobom potencjalnie zainteresowanym.

Centrum Współpracy Młodzieży

Centre for Youth Co-operation and Mobility

ul. Św. Piotra 21/4
81-347 Gdynia

 

Zaproszenie dla wolontariuszy!!!

Odbudujmy zaczarowany ogród!

 Organizacja goszcząca: Fundacja Zmian Społecznych “Kreatywni” (PIC 946668203) www.kreatywni.ngo

Organizacja koordynująca: Centrum Współpracy Młodzieży, www.cwm.org.pl (PIC 948748562)

Daty i miejsce projektu: 2 lipca – 1 sierpnia 2019, Gdynia

Termin zgłoszeń: 19 maja 2019

Osoba kontaktowa: sonia.zajac@cwm.org.pl

 Jesteś osobą otwartą, kontaktową i lubisz pracować z ludźmi? Chcesz nauczyć się czegoś nowego, poznać inspirujące osoby z różnych krajów, środowisk, w różnym wieku i jednocześnie zrobić coś pożytecznego dla innych? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś/aś twierdząco, masz między 18 a 30 lat i chcesz spędzić lipiec w Gdyni zgłoś się do nas i pomóż nam odbudować zaczarowany ogród społeczny!

 W okresie od 2 lipca do 1 sierpnia wraz z grupą 11 wolontariuszy z 4 różnych krajów (Polska, Rumunia, Ukraina, Włochy) oraz mieszkańcami jednej z dzielnic Gdyni – Chyloni zajmiecie się renowacją ogrodu społecznego prowadzonego przez Fundację Zmian Społecznych „Kreatywni”.

Fundamentem aktywności Fundacji jest przeciwdziałanie szeroko rozumianemu wykluczeniu społecznemu i dyskryminacji. Poprzez swoje działania organizacja chce budować świadomą i silną społeczność lokalną. Właśnie w ramach takich aktywności w 2012 r. wśród mieszkańców pojawił się pomysł, aby stworzyć na osiedlu wspólną przestrzeń spotkań. Tak narodziła się idea budowy ogrodu społecznego. Mieszkańcy byli zaangażowani w działania koncepcyjne, wspólną budowę nowego miejsca, a potem w opiekę nad nim. „Ogród Przyjaźni” stał się miejscem integracji lokalnej społeczności i realizacji oddolnych inicjatyw oraz różnego rodzaju wydarzeń takich jak koncerty, pikniki czy warsztaty. W 2018 r. w wyniku prac modernizacyjnych prowadzonych na osiedlu, ogród uległ zniszczeniu.

W ramach proponowanego projektu, razem z innymi wolontariuszami i sąsiadami z Gdyni Chyloni będziecie przez cały lipiec pracować nad renowacją ogrodu i ulepszaniem jego funkcjonalności. Najpierw zajmiecie się pracami koncepcyjnymi, czyli projektowaniem przestrzeni, którą chcecie stworzyć. Następnie przyjdzie czas na prace fizyczne i wcielenie waszych pomysłów w życie. Będziecie równać teren, sadzić rośliny, budować mebel ogrodowe i dekorować przestrzeń. Na zakończenie swojej pracy zorganizujecie uroczyste otwarcie nowopowstałego miejsca. To wszystko będzie się działo wraz z Sąsiadami, w wieku od 6 lat do 89 lat.

Więcej na temat Fundacji zmian Społecznych „Kreatywni” i ogrodu społecznego znajdziesz na:

https://kreatywni.ngo/ogrod-spoleczny-ogrod-przyjazni/

Koszty zakwaterowania, wyżywienia, programu, kieszonkowego oraz przejazdu do Gdyni pokrywają organizatorzy.