Z uwagi na zamknięcie Centrum Inicjatyw Senioralnych przez stan epidemiologiczny wstrzymana została rekrutacja wolontariuszy.

Centrum Inicjatyw Senioralnych jest miejską jednostką organizacyjną, powołaną uchwałą Rady Miasta Poznania z inicjatywy Miejskiej Rady Seniorów. Jesteśmy jedną z pierwszych tego typu jednostek w Polsce. Wychodzimy naprzeciw zarówno osobom w wieku 60+, by czerpać z ich działań inspirację, korzystać z wiedzy i doświadczenia, jak i seniorom, chcąc dopomóc tej grupie społecznej w podniesieniu jakości życia i zaktywizować w taki sposób, by twórczo i z satysfakcją uczestniczyła w życiu miasta.

Obszar zapotrzebowania w tym szczegółowy opis zadań wolontariusza/ki: Szukamy wolontariusza/kę do prowadzenia indywidualnych konsultacji dla seniorów, którzy chcą zdobyć lub rozwijać umiejętność korzystania z nowych technologii (komputer, laptop, telefon/smartfon, tablet, cyfrowy aparat fotograficzny) lub z Internetu. W zależności od posiadanej wiedzy, senior może Cię poprosić np. o wyjaśnienie, w jaki sposób działają mysz i klawiatura, jak korzystać z przeglądarki internetowej lub jak stworzyć dokument tekstowy. Zakres tematyczny konsultacji jest dość szeroki, ale nie musisz się obawiać – pracownicy Centrum zawsze służą pomocą. Konsultacje odbywają się w Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mielżyńskiego 24, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00- 16:00.

Liczba potrzebnych wolontariuszy/ek: 1-2

Wymagane kwalifikacje, umiejętności wolontariusza/ki: Biegłość w nowych technologiach, cierpliwość i uśmiech 🙂

Korzyści dla wolontariusza:
– zawiązanie trwałych relacji z pracownikami oraz seniorami,

– wdzięczność i zadowolenie seniorów, którzy dzięki Tobie nabędą nowe umiejętności pozwalające im na łatwiejsze codzienne funkcjonowanie.

Wymiar czasu pracy wolontariusz/ki (liczba godz. pracy/tydz, dni tygodnia):
1-2h w tygodniu


Rekrutacja chwilowo wstrzymana!

Zgłoś się na wolontariat on-line:

Kontakt do organizacji:

Centrum Inicjatyw Senioralnych