Kim jesteśmy? 

EUROPE DIRECT Poznań działa przy Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu. Zajmujemy się szeroko rozumianą informacją i edukacją europejską (prawodawstwo, polityki, prawa obywateli UE, możliwości finansowania z programów unijnych np. pozyskiwania dotacji) oraz promocją Unii Europejskiej. Prowadzimy lekcje europejskie, warsztaty, szkolenia. Organizujemy imprezy, debaty, gry miejskie.

W dniu 7 maja 2022r  w godz. 10-14 organizujemy na Pl. Wolności w Poznaniu obchody Dnia Europy połączone z grą miejską.

Wolontariuszy zapraszamy już o godz. 9.00.

W ramach imprezy na pl. Wolności będą stoiska z zabawami , grami i konkursami dla dzieci i młodzieży. Przewidujemy udział obcokrajowców w tym osób z Ukrainy, dlatego zapraszamy również wolontariuszy mówiących w językach obcych, w tym w języku ukraińskim.

Wolontariusze będą odpowiedzialni m.in. za pomoc w przygotowaniu i złożeniu stoisk (rozłożenie/poskładanie materiałów informacyjnych, mat do gier), poprowadzenie konkursów i quizów (będą już przygotowane pytania i odpowiedzi), prezentowanie maskotki UE – Syriusza, rozdawanie materiałów informacyjnych i drobnych gadżetów uczestnikom konkursów, gier i zabaw, pomoc przy punkcie „START” i „META” gry miejskiej oraz inny stacjach gry.

 

Kogo poszukujemy?

Wolontariusze w wielu od 15 – 30 lat w tym również osoby MÓWIĄCE W JĘZYKU UKRAIŃSKIM.

 

Liczba potrzebnych wolontariuszy/ek : 

bez ograniczeń

 

Wymagane umiejętności wolontariusza/ki :

zaangażowanie, empatia, komunikatywność,

umiejętność pracy z dziećmi.

 

Korzyści dla wolontariusza :

zaświadczenie o wolontariacie w ramach Dnia Europy,

koszulka EdPoznań,

pakiet gadżetów.

 

Wymiar czasu pracy wolontariusz/ki :

7 maja 2022r (sobota) w godz. 9.00 – 15.00

 

Zgłoś się na wolontariat :