Fundacja Szansa dla Niewidomych istnieje od 1992 roku i ma na celu niesienie pomocy osobom niewidomym jak i niedowidzącym. Zajmuje się organizacją szkoleń, kursów oraz projektów, które mają na celu integrację społeczną osób z dysfunkcją wzroku. Co roku organizuje także konferencję pod tytułem REHA for the blind in Poland, czyli konferencję i piknik, która ma na celu spotkanie i promowanie osób niewidomych .

Obszar zapotrzebowania w tym szczegółowy opis zadań wolontariusza/ki: 10 września 2019 organizujemy piknik dla naszych podopiecznych i wszystkich chętnych osób i właśnie wtedy potrzebujemy pomocy wolontariuszy. Osoby te będą pomagały organizatorom wydarzenia w prezentowaniu stoika Fundacji i zaprzyjaźnionego sklepu,  będą pomagały uczestnikom w grach oraz roznosiły słodkości.

Liczba potrzebnych wolontariuszy/ek: 5-7

Wymagane kwalifikacje, umiejętności wolontariusza/ki: Uśmiech i chęć pomocy.

Korzyści dla wolontariusza: Otrzymanie certyfikatu oraz udział w specjalistycznym szkoleniu organizowanym przez naszą fundację po którym osoby będą wiedziały jak dokładnie pomagać osobie z dysfunkcją wzroku.

Wymiar czasu pracy wolontariusz/ki (liczba godz. pracy/tydz, dni tygodnia): 1 dzień w tygodniu ( 10 września 2019) od godziny 15 do godziny 18.

Zgłoś się na wolontariat on-line:

Kontakt do organizacji:

Fundacja Szansa dla Niewidomych

Adres organizacji: ul. Lindego 4-6/2

Strona www: http://http://www.szansadlaniewidomych.org