Fundacja Odyssey of the Mind Polska jest wyłącznym licencjonowanym partnerem międzynarodowego programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży „Odyseja Umysłu” na terenie Polski. Popularyzujemy nowoczesne spojrzenie na edukację – skutecznie odpowiadające na potrzebę rozwijania w młodych ludziach pasji, kompetencji kluczowych i umiejętności XXI wieku.

Zajmujemy się rozwojem i promocją Odysei Umysłu w całym kraju, współpracujemy z organizacjami realizującymi program zagranicą, prowadzimy szkolenia dla nauczycieli oraz wolontariuszy, organizujemy polską edycję konkursu i koordynujemy wyjazdy polskich drużyn na imprezy międzynarodowe.

Poszukujemy wolontariuszy, tzw. Szeryfów, którzy pomogą zorganizować Eliminacje Regionalne konkursu Odyseja Umysłu, w którym wezmą udział dzieci oraz młodzież z naszego regionu. Szeryf – jak sama nazwa wskazuje – trwa na posterunku, pilnuje porządku i troszczy się o ludzi!

  1. W Odysei Umysłu Szeryfowie to młodzi (zwykle wiekiem, zawsze duchem), bezinteresowni wolontariusze, którzy z zakasanymi rękawami i uśmiechem na twarzy starają się, by każde odysejowe zawody przebiegły sprawnie, a w sercach uczestników zapisały się pięknym wspomnieniem. Szeryfowie zajmują się logistycznym przygotowaniem całego wydarzenia oraz obsługą wszystkich jego gości – tak, żeby Odyseusze, trenerzy i jurorzy mogli skoncentrować się na konkursowych występach
  2. Zadania wolontariusza: Na każdy odysejowy turniej Szeryfowie „przychodzą pierwsi, a wychodzą ostatni”. Najpierw przygotowują obiekt do zawodów, później m.in. rejestrują drużyny, udzielają informacji, asystują jury, dbają o porządek i bezpieczeństwo, pracują w punkcie prasowym i sklepiku z pamiątkami – a po zakończeniu imprezy pomagają w sprzątaniu sal i pakowaniu sprzętu. Szeryfowie – wespół z Sędziami – tworzą niepowtarzalną atmosferę konkursów Odysei Umysłu!

    Więcej: http://odyseja.org/wlacz-sie/jak-zostac-szeryfem/co-robia-szeryfowie/

  3. Gdzie i kiedy? Eliminacje Regionalne odbędą się 16 marca. Szeryf obowiązkowo musi wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu, które odbędzie się 23 lutego 2014 roku. Jego zadaniem jest również przygotowanie obiektu do konkursu – dzień przed Eliminacjami Regionalnymi.
  4. Kogo szukamy? Wszystkich, którzy ukończyli 16 lat i chcieliby pomóc innym, którzy mają poczucie humoru, czerpią radość z uśmiech dzieci i fascynuje ich kreatywność!
  5. Co oferujemy?

– bezpłatne szkolenie przygotowujące do organizacji Eliminacji Regionalnych,

-zdobycie doświadczenia i praktyki w pracy z dziećmi i młodzieżą,

-zaświadczenie i rekomendacje dla zaangażowanych wolontariuszy,

– smaczny obiad,

– pamiątkową koszulkę,

-miłą atmosferę,

  1. Jak się zgłosić?

Jak zostać Szeryfem: http://odyseja.org/wlacz-sie/jak-zostac-szeryfem/jak-zostac-szeryfem/

  1. Kontakt:

imię i nazwisko koordynatora wolontariatu: Zuzanna Miedzińska

mail: zuzanna-miedzinska@wp.pl

telefon: 692080235

strona www: odyseja.org, facebook: Odyseja Umysłu Poznań