1.     Nazwa organizacji:

Fundacja Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki Ars

2.     Adres organizacji: ul. Nowowiejskiego 15/15a, www.ars.org.pl

3.     Krótki opis organizacji

Fundacja ARS jest jedną z najaktywniej działających organizacji pożytku publicznego na terenie Wielkopolski. Od 10 lat zajmuje się edukacją artystyczną dzieci i młodzieży, w tym dzieci z niepełnosprawnością oraz tych, zagrożonych wykluczeniem społecznym. Oferujemy najmłodszym Poznaniakom możliwość rozwoju artystycznego, udział w wystawach i konkursach artystycznych, praktyczną naukę animacji i rysunku. Mamy na koncie parę spektakularnych sukcesów, między innymi zorganizowanie Poznańskiego Pikniku Rodzinnego, Poznańskiego Dreptaka Kultury czy  Hip-Hop Poznań Festiwalu.

4.     Obszar zapotrzebowania:

Chcielibyśmy zaprosić do współpracy osoby, które lubią bądź chciałyby nauczyć się  pracować z dziećmi, osoby utalentowane (plastycznie, teatralnie, muzycznie) do prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą oraz wszystkie osoby, które chciałyby tworzyc wydarzenia artystyczne w Poznaniu(konkursy, wernisaże i inne)

 5.     Liczba potrzebnych wolontariuszy/ek: 10

6.     Wymagane kwalifikacje, umiejętności wolontariusza/ki:

komunikatywność otwartość na nowe wyzwania gotowość do realizacji własnych pomysłów chęć nauczenia się czegoś nowego

7.     Krótki opis zadań wolontariusza/ki, projektu:

Prowadzenie zajęć edukacji artystycznej (zajęcia K3 M3 teatralne) w siedzibie Fundacji Ars w godzinach porannych i popołudniowych (w zależności od dyspozycyjności wolontariusza – pomoc w organizacji koncertów i innych wydarzeń)

8.     Wymiar czasu pracy wolontariusz/ki (liczba godz. pracy/tydz, dni tygodnia)

W zależności od dyspozycyjności i zaangażowania wolontariuszka

9.     Osoba do kontaktaktu:  Aleksandra Dmitrzak 61 855 25 45