REKRUTACJA ZAKOŃCZONA! Don Vittorio Foundation zajmuje się na co dzień ochroną dzikich zwierząt, poprzez m.in. budowę wybiegów dla najbardziej zagrożonych gatunków oraz współpracę z Poznańskim Zoo. Od pewnego czasu rozpoczęła również pracę nad programem Misie Dzieciom, mającemu na celu wsparcie przewlekle chorych dzieci, przebywających w szpitalach. Te dwie, różne od siebie misje fundacji, mają wspólny cel. Don Vittorio zbliża świat ludzi do świata zwierząt, pokazując przy tym, jak ważny jest kontakt człowieka z naturą.

Obszar zapotrzebowania w tym szczegółowy opis zadań wolontariusza/ki: Możesz zaangażować się w takie obszary działalności fundacji jak: grafika, informatyka, pisanie tekstów, social media, research, fundraising, współpraca z biznesem, promocja, tłumaczenia i fotografia. Ze względu na zdalny charakter pracy, masz możliwość wybrania sobie zadań, które będziesz wykonywać oraz czasu i miejsca pracy. Mimo to, pozostajemy w stałym kontakcie. Komunikujemy się przez platformę do pracy projektowej, na której możesz przypisać sobie zadanie, poznać innych wolontariuszy, czy porozmawiać o swoim zadaniu z koordynatorem wolontariatu. Gwarantujemy profesjonalne podejście do wspólnej pracy, super atmosferę i dużą szansę na rozwój swoich umiejętności.

Liczba potrzebnych wolontariuszy/ek: nieograniczona

Wymagane kwalifikacje, umiejętności wolontariusza/ki: Szukamy osób
– w wieku conajmniej 16 lat
– samodzielnych
– potrafiących zorganizować sobie czas pracy
– odpowiedzialnych
– kontaktowych
– z choć niewielkim doświadczeniem w wybranych dziedzinach
– mających dobry dostęp do internetu
– potrafiących odnaleźć się w internetowej rzeczywistości
– które mają co najmniej 2 godziny wolnego czasu tygodniowo
– chcących poznać realia pracy fundacji i zaangażować się w jej codzienną działalność
– wrażliwych na krzywdę zwierząt i ludzi.

Korzyści dla wolontariusza:
– nabędziesz nowe umiejętności i rozwiniesz te już posiadane
– nauczysz się pracy projektowej
– zdobędziesz doświadczenie w pracy w fundacji i wzbogacisz swoje CV
– poznasz nowych ludzi
– sprawisz, że na wielu dziecięcych twarzach pojawi się uśmiech
– przyczynisz się do ratowania zwierząt
– dostaniesz szansę na wykonywanie zadań wymagających coraz większej odpowiedzialności
– wolontariat będzie dostosowany do Twoich potrzeb – sam wybierasz czas, miejsce i zadania
– siła sprawcza Twojej pracy napędzi Cię do działania.

Wymiar czasu pracy wolontariusz/ki (liczba godz. pracy/tydz, dni tygodnia): Poszukujemy osób, które chcą zaangażować się na okres co najmniej 2 miesięcy (minimalnie 2 godziny tygodniowo). Jednak to Ty decydujesz, ile czasu chcesz poświęcić na wolontariat. Czas pracy jest bardzo elastyczny, bardziej liczy się dla nas Twoje zaangażowanie i chęć pomocy.

Istnieje również możliwość odbycia praktyk studenckich w ramach wolontariatu, wtedy czas trwania jest zależny od wymogów uczelni.