Fundacja Niesiemy Nadzieję opiekuje się dziećmi chorymi między innymi na: mukowiscydozę, zanik mięśni itp. Na co dzień opiekujemy się kilkudziesięcioma najbardziej potrzebującymi rodzinami dofinansowując zakup lekarstw, pomagając w zakupie innych niezbędnych w leczeniu i rehabilitacji środków.

Przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy przygotowujemy paczki z żywnością oraz środkami czystości , z którymi nasi wolontariusze docierają do około 150 potrzebujących rodzin.

W naszych działaniach oprócz pomocy rodzinom chorych dzieci staramy się sprawiać jak najwięcej radości naszym małym przyjaciołom, aby chociaż na chwilę mogły zapomnieć o swojej chorobie i związanych z nią trudach dnia codziennego.

Obszar zapotrzebowania w tym szczegółowy opis zadań wolontariusza/ki: poszukujemy wolontariuszy/ek dla naszej kochanej mamy z Fundacji. Pani Luiza jest mamą zastępczą dla trzech chłopców. Są to: Staś z zespołem Downa, który ma poza tym kilka innych schorzeń, a także Marcel i Gabriel, którzy cierpią na zespół poalkoholowy FAS. Poszukujemy osoby, która by mogła pomóc Pani Luizie w razie potrzeby: wyjść na spacer z chłopcami, pobawić się gdy Pani Luiza musi pilnie coś zrobić czy załatwić. Poza tym Pani Luiza ma też swoje dziecko, które będąc także dzieckiem specjalnej troski, potrzebuje wsparcia.

Liczba potrzebnych wolontariuszy/ek: 2-3

Wymagane kwalifikacje, umiejętności wolontariusza/ki:
Zależy nam na tym by osoba, która się na pomoc zdecyduje była człowiekiem odpowiedzialnym, cierpliwym, kreatywnym, kochającym dzieci i rozumiejącym ich potrzeby, szczególnie te specjalne. Będziemy wdzięczni za pomoc.

Korzyści dla wolontariusza:
– możliwość niesienia pomocy osobom oczekującym wsparcia
– współpraca na podstawie umowy wolontariackiej
– zdobycie ciekawego doświadczenia w pracy z dzieckiem specjalnej troski
– zaświadczenie o odbyciu wolontariatu

Wymiar czasu pracy wolontariusz/ki (liczba godz. pracy/tydz, dni tygodnia): Do uzgodnienia

Zgłoś się na wolontariat on-line: