KIM JESTEŚMY?
Wolna szkoła powstała w oparciu o szkoły demokratyczne, które działają na całym świecie. Są to szkoły gdzie dzieci uczą się wyłącznie z własnej woli i tylko tego, czego chcą. W szkole nie funkcjonują obowiązkowe lekcje, nie ma ocen, dzienników ani sprawdzianów. Nauka przebiega bezstresowo i jest podyktowana potrzebami dziecka. W szkole może pracować każdy. Zarówno dyplomowany nauczyciel po studiach pedagogicznych jak i osoba niezwiązana z oświatą w ogóle. Szukamy ludzi z pasjami, inspirujących ludzi, którzy podchodzą do potrzeb dzieci z pełnym szacunkiem. Szukamy ludzi otwartych, pełnych pozytywnej energii oraz osób, które mają wiedzę, którą chcą dzielić się z innymi. Jeżeli jesteś taką osobą, zapraszamy do naszej szkoły! Zdobędziesz niezwykłe doświadczenie!

KOGO SZUKAMY?
Poszukujemy energicznych, inspirujących osób do pracy z dziećmi w szkole demokratycznej w Poznaniu. Szkoła umożliwia dzieciom harmonijny rozwój bez przymusu. Szukamy wolontariuszy, którzy mogą pomóc naszym dzieciom w nauce (zwłaszcza takich przedmiotów jak: chemia, fizyka, matematyka). Szukamy również osób, które przeprowadzą z dziećmi w szkole inspirujące zajęcia. Może to być prezentacja swojej pasji, swojego hobby, opowiedzenie o swojej pracy, spędzenie czasu z młodszymi dziećmi podczas zabawy czy wyjścia na spacer.
Liczba potrzebnych wolontariuszy/ek: 5
Wymagane kwalifikacje, umiejętności wolontariusza/ki:
Brak wymagań kwalifikacji:) Szukamy ludzi z pasją, inspirujących ludzi, lubiących dzieci. Szukamy ludzi, którzy mogą przyjść do szkoły 1-2 dni w tygodniu i pobyć z dziećmi. Pobawić się z najmłodszymi, pouczyć się razem z nimi, jeżeli będzie taka potrzeba. Obecnie mamy ogromne zapotrzebowanie na osobę/ osoby, które mogą przeprowadzić lekcje chemii w szkole. Poszukujemy również native speakerów (j. Hiszpański, Włoski, Agnieszki).

Krótki opis zadań wolontariusza/ki, projektu:
Zadania wolontariusza w szkole:
– przebywanie z dziećmi/ zabawa z nimi
– rozmowa z dziećmi w wybranym języku (w przypadku native speakerów).
– przeprowadzenie zajęć z chemii na poziomie 1 liceum
– przeprowadzenie zajęć z fizyki na poziomie 1 liceum
– przeprowadzenie zajęć z innych przedmiotów: j. polski, matematyka, historia)
– szukamy również wolontariuszy- pasjonatów, którzy przyjdą do naszej szkoły i w ciekawy i inspirujący sposób opowiedzą dzieciom o sowim hobby oraz pasji

Wymiar czasu pracy wolontariusz/ki:
Wymiar czasu pracy wolontariusza zależy od niego samego:) jeżeli może przeprowadzić zajęcia/ pobyć z dziećmi 3 godz. w tygodniu również zapraszamy:) Zapraszamy wszystkich, którzy mają wolny czas, są pozytywnie nastawieni do świata i lubią prace z dziećmi!

Osoba do kontaktu: 
Anita Anioł, Tomasz Chudziński, 603119216, lilu-multipass@wp.pl