Fundacja Odyssey of the Mind Polska jest wyłącznym licencjonowanym partnerem międzynarodowego programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży „Odyseja Umysłu” na terenie Polski. Popularyzujemy nowoczesne spojrzenie na edukację – skutecznie odpowiadające na potrzebę rozwijania w młodych ludziach pasji, kompetencji kluczowych i umiejętności XXI wieku.

Zajmujemy się rozwojem i promocją Odysei Umysłu w całym kraju, współpracujemy z organizacjami realizującymi program zagranicą, prowadzimy szkolenia dla nauczycieli oraz wolontariuszy, organizujemy polską edycję konkursu i koordynujemy wyjazdy polskich drużyn na imprezy międzynarodowe.

Poszukujemy wolontariuszy, którzy chcieliby zostać sędziami na konkursie Odyseja Umysłu. Co roku dokładają oni starań, by każdy z uczestników konkursu mógł poczuć się jego Zwycięzcą – niezależnie od uzyskanego wyniku i zajętego miejsca. Jurorzy mają za zadanie rzetelnie ocenić efekty pracy drużyn, docenić twórczy wysiłek wszystkich Odyseuszy i zainspirować ich do refleksji, co w przyszłości warto zrobić lepiej bądź inaczej.

  1. Zadania wolontariusza:Na poszczególnych etapach konkursu Odysei Umysłu jedni Sędziowie oceniają rozwiązania Problemów Długoterminowych, inni – Problemów Spontanicznych. Wszyscy członkowie jury podzielają odysejowe spojrzenie na edukację, przechodzą obowiązkowe, bezpłatne szkolenie i z potrzeby serca poświęcają swój czas po to, by stworzyć dzieciom i młodzieży okazję do rozwoju umiejętności na całe życie. Tworzą oni również niepowtarzalną atmosferę konkursów Odysei Umysłu!

    Więcej: http://odyseja.org/wlacz-sie/jak-zostac-sedzia/co-robia-sedziowie/

  2. Gdzie i kiedy? Eliminacje Regionalne odbędą się 16 marca. Sędzia obowiązkowo musi wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu, które odbędzie się 22 i 23 lutego 2014 roku.
  3. Kogo szukamy? Wszystkich, którzy ukończyli 18 lat i chcieliby pomóc innym, którzy mają poczucie humoru, czerpią radość z uśmiech dzieci i fascynuje ich kreatywność!
  4. Co oferujemy?

– bezpłatne szkolenie przygotowujące do organizacji Eliminacji Regionalnych,

– zdobycie doświadczenia i praktyki w pracy z dziećmi i młodzieżą,

-zaświadczenie o ukończonym szkoleniu,

– smaczny obiad,

– pamiątkową koszulkę,

-miłą atmosferę,

  1. Jak się zgłosić?

http://odyseja.org/wlacz-sie/jak-zostac-sedzia/jak-zostac-sedzia/

  1. Kontakt:

imię i nazwisko koordynatora wolontariatu: Anna Matyja-Bielska

mail: ania.bielska@odyseja.org

telefon: 663484689

strona www:  odyseja.org, facebook: Odyseja Umysłu Poznań