Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych prowadząca Regionalne Centrum Wolontariatu w Poznaniu zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne szkolenie: „Mój pierwszy krok w wolontariat”.

MIEJSCE: Poznańskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu – „CENTRUM BUKOWSKA” ul. Bukowska 27/29

TERMIN: 29.10.2013r. (wtorek) godz. 17.00-20.00

Klika słów reklamy:

Być może zastanawiasz się, co to jest ten wolontariat? Może znasz już jakiś wolontariuszy, ale nie jesteś pewien/pewna, czy to dla Ciebie? A może potrzebujesz impulsu, aby zacząć działać. Zastanawiasz się, czy musisz mieć jakieś specjalne kwalifikacje? A może nie do końca wiesz, co tak naprawdę mógłbyś/mogłabyś robić? Jeśli tak-przyjdź na szkolenie!

Podczas warsztatu dowiesz się co to jest wolontariat, co może robić wolontariusz, co trzeba zrobić, aby nim zostać,  jakie są prawa i obowiązki wolontariusza. Zastanowimy się też dlaczego warto być wolontariuszem. Pomogę Wam również rozpoznać Wasze mocne strony jako wolontariuszy. Przedstawię najnowsze oferty wolontariatu. Po spotkaniu będzie się można umówić na indywidualne doradztwo. Jeśli zatem zastanawiasz się czy warto zostać wolontariuszem-przyjdź! Przekonasz się gdzie i jak możesz działać! PODEJMIJ WYZWANIE I Zrób z naszym wsparciem TWÓJ PIERWSZY KROK W WOLONTARIAT!

Szkolenie poprowadzi:

Ewa Zarzycka: koordynatorka ds. wolontariatu Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych. Na co dzień koordynuję pracą prowadzonego przez WRK Regionalnego Centrum Wolontariatu i prowadzę biuro pośrednictwa wolontariatu w Poznaniu. Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania filolog i wędrownik , swoje doświadczenie w zarządzaniu wolontariuszami zdobywałam jako dyrektor poznańskiego oddziału Fundacji Dobrze Że Jesteś, organizując nabory, prowadząc rekrutację a także wspierając i motywując wolontariuszy pomagających chorym onkologicznie.  Jako trener miałam okazję sprawdzić się m.in.  prowadząc zajęcia z zakresu rozwoju intelektu, technik pamięciowych, kreatywnego myślenia, szybkiego czytania w Akademii Nauki w Poznaniu oraz dla uczestników studiów podyplomowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

ZGŁOSZENIA  prosimy przesyłać na adres mailowy: wolontariat@wrk.org.pl do 25.10.2013r.

W zgłoszeniu prosimy podać: Imię, Nazwisko, adres mailowy i telefon

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, będziemy potwierdzać udział w szkoleniu.