Zespół poznańskich wolontariuszy wziął udział w II Wielkopolskiej Grze Miejskiej „Gram w wolontariat!” organizowanej 21.09.2013r. przez Lokalne Centrum Wolontariatu w Czarnkowie-zwycięzcę pierwszej edycji Gry.

Najważniejszą ideą Gry jest promowanie idei wolontariatu w województwie wielkopolskim, wzrost wiedzy i samoświadomości wśród wolontariuszy, oraz integracja, wymiana doświadczeń i budowanie współpracy między wolontariuszami i organizatorami wolontariatu z Wielkopolski.

Samo przedsięwzięcie ma formę zawodów intelektualno-sprawnościowych, łączących elementy zabawy z edukacją i rywalizacją. W sobotę do Czarnkowa przyjechało pięć drużyn z centrów wolontariatu w Koninie, Kościanie, Pile i Poznaniu, które o godz. 11.00 wyruszyły sprzed Ratusza, by przez następne cztery godziny mierzyć się z wymyślonymi przez organizatorów zadaniami, jak: udzielenie pierwszej pomocy, przewiezienie osoby na wózku inwalidzkim, odgadnięcie słowa w języku migowym, czy wyprodukowanie zabawki dla dzieci z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Wolontariusze z Poznania zajęli II miejsce.

Zwyciężyła drużyna z Centrum Wolontariatu przy Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka w Koninie.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy Organizatorem za wspaniałą zabawę  i …. do zobaczenia za rok w Koninie!