Z przyjemnością informujemy, że po burzliwych obradach Kapituła Konkursu powołana przez Wielkopolską Radę Koordynacyjną Związek Organizacji Pozarządowych prowadzącą Regionalne Centrum Wolontariatu w Poznaniu, w składzie: Ludmiła Anannikowa- dziennikarka Gazety Wyborczej; Anna Grzymisławska- Dyrektor Departamentu Organizacyjnego i Kadr w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego; Łukasz Grzybak-z Oddziału Koordynacji Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w Urzędzie Miasta Poznania; Piotr Ławniczak-wolontariusz, Waldemar Rembas-koordynator wolontariatu w Urzędzie Miasta Poznania, Anna Urbaniak- koordynatorka szkolnych klubów wolontariusza; Anna Wawrzyniak- Stowarzyszenie „Lepszy Świat”, Hanna Zwolak-Fundacja „Jeżyki”

wybrała następujących LAUREATÓW Etapu Regionalnego Konkursu „Barwy Wolontariatu”:
I. Pani Grażyna Kierstan-Weiss zgłoszona przez Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu
II. Pani Marta Jastrząb zgłoszona przez Fundację DOBRZE ŻE JESTEŚ w Poznaniu
III. Szkolne Koło Wolontariatu w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu
Dodatkowo Kapituła zadecydowała o przyznaniu WYRÓŻNIEŃ dla:

Rodziny skażonej wolontariatem, czyli Anny, Przemka i Jerzego z Fundacji na Rzecz Integracji Osób Niepelnosprawnych i Autystycznych FIONA,
wolontariuszy z Banku BPH z Gniezna,
Pani Barbary Ozgi z Ujścia,
Pani Emilii Golińskiej z Pleszewa,
wolontariuszy Grupy ENEA,
Szkolnego Koła Wolontariatu „Gotowi do Pomocy” z Pamiątkowa.

SERDECZNIE GRATULUJEMY zarówno LAUREATOM i WYRÓŻNIONYM, jak i wszystkim zgłoszonym WOLONTARIUSZOM – gdyż każdy i każda z WAS zasługuje na uznanie.
Trzymamy kciuki za Laureatów – ich zgłoszenia zostaną przekazane do etapu ogólnopolskiego. Na tym etapie Kapituła dokona wyboru dziesięciu nominowanych do wyróżnienia wolontariuszy. Z tej grupy podczas Gali Wolontariatu, wyłonionych zostanie trzech zwycięzców. Uroczysta Gala kończąca konkurs odbędzie się na przełomie grudnia i stycznia.