Fundacja Wspomagania Wsi pragnie zaprosić młodych aktywistów wiejskich ze wsi i miast do 20 tys. mieszkańców na warsztaty w ramach nowego projektu – PoleDziałania.

Czym jest Pole Działania?

W trakcie wiosennych spotkań regionalnych Fundacja zamierza dowiedzieć się od młodych ludzi, z jakimi problemami stykają się w swoim środowisku i co chcieliby w nim zmienić.

Później wspólnie opracujemy program warsztatów jesiennych, które dostarczą uczestnikom takiej wiedzy i umiejętności dot. działań społecznych, jakich oczekują i jakie wynikają z ich potrzeb.

Fundacja stawia na dialog między nią a młodzieżą od samego początku do końca. Inicjatywy uczestników, które narodzą się w trakcie projektu lub po nim, będą mogły liczyć na wsparcie mentorskie ze strony Fundacji.

Kogo szuka Fundacja?

Uczniów/uczennic oraz absolwentów/absolwentek szkół średnich w wieku od 16 do 19 lat mieszkających na wsi lub w mieście do 20 tys. mieszkańców.

Do udziału w projekcie szczególnie zaproszone są osoby, które angażowały się wcześniej w inicjatywy społeczne, wolontarystyczne, kulturalne czy polityczne. Nie jest to jednak warunek konieczny. To nic, jeśli do tej pory uczestnicy nie będą mieli na swoim koncie pierwszych projektów czy współpracy z organizacjami społecznymi. Jeśli dokładnie opiszą Fundacji problem społeczny w ich okolicy i zaproponują jego rozwiązanie, być może ich pierwszy projekt narodzi się podczas PolaDziałania!

 

Więcej informacji na temat projektu oraz szczegóły rejestracji znajdują się na stronie: www.fundacjawspomaganiawsi.pl/activity/poledzialania/